Home / Fixed Inductors / LSQPA251818T471M
minImg
LSQPA251818T471M
Taiyo Yuden
Product No:
LSQPA251818T471M
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Package:
1007
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 470UH 70MA 28.6OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 80mA
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 70 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1007
Ratings -
DC Resistance (DCR) 28.6Ohm Max
Inductance 470 µH
Series LSQP
Type Wirewound
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.5MHz