Home / Fixed Inductors / LSQPA322525T6R8MR
minImg
LSQPA322525T6R8MR
Taiyo Yuden
Product No:
LSQPA322525T6R8MR
Package:
1210
Description:
FIXED IND 6.8UH 940MA 156MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 950mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 940 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 156mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Series LSQP
Type Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 50MHz