Home / Fixed Inductors / LSRNJ10165GL3R3NNY
minImg
LSRNJ10165GL3R3NNY
Taiyo Yuden
Product No:
LSRNJ10165GL3R3NNY
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 3.3UH 6.76A 10.8 MOHM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 9.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.270" (6.85mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 6.76 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10.4mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Series LSRN
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 42MHz