Home / Fixed Inductors / LSRNJ12565GL220MMY
minImg
LSRNJ12565GL220MMY
Taiyo Yuden
Product No:
LSRNJ12565GL220MMY
Description:
FIXED IND 22UH 3.91A 37.2MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.87A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.270" (6.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.91 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 37.2mOhm Max
Inductance 22 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 12.5MHz