Home / Fixed Inductors / LSRNJ12575GL6R8NMY
minImg
LSRNJ12575GL6R8NMY
Taiyo Yuden
Product No:
LSRNJ12575GL6R8NMY
Description:
FIXED IND 6.8UH 5.84A 15.72 MOHM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 10.02A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.309" (7.85mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 5.84 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 15.8mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 24MHz