Home / Fixed Inductors / LSXND2020MKT3R3M0G
minImg
LSXND2020MKT3R3M0G
Taiyo Yuden
Product No:
LSXND2020MKT3R3M0G
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.02A 190MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.02 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 228mOhm Max
Inductance 3.3 µH