Home / Fixed Inductors / LSXND5050KKT220MMG
minImg
LSXND5050KKT220MMG
Taiyo Yuden
Product No:
LSXND5050KKT220MMG
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 22UH 560MA 720MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 550mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 720mOhm Max
Inductance 22 µH
Series LSXN
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 15MHz