Home / Fixed Inductors / LSXND5050YKL330MMG
minImg
LSXND5050YKL330MMG
Taiyo Yuden
Product No:
LSXND5050YKL330MMG
Description:
FIXED IND 33UH 1.2A 234 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 234mOhm Max
Inductance 33 µH
Series LSXN
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 7MHz