Home / Fixed Inductors / LSXNH8080XKL330MJG
minImg
LSXNH8080XKL330MJG
Taiyo Yuden
Product No:
LSXNH8080XKL330MJG
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Package:
3131
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 33UH 1.5A 156 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 3131
Ratings -
DC Resistance (DCR) 156mOhm Max
Inductance 33 µH
Series LSXN
Type Wirewound
Package / Case 3131 (8080 Metric)
Frequency - Self Resonant 13MHz