Home / Fixed Inductors / LTF5022T-3R3N2R5-D
minImg
LTF5022T-3R3N2R5-D
TDK Corporation
Product No:
LTF5022T-3R3N2R5-D
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 3.3UH 2.68A 50MOHM SMD
In Stock : 160
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 2.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.68 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.256" L x 0.197" W (6.50mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 50mOhm Max
Inductance 3.3 µH