LWK107B7105KA-T
Taiyo Yuden
Product No:
LWK107B7105KA-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 1UF 10V X7R 0306
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series W
Package / Case 0306 (0816 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 1 µF