MFR-25FTE52-160R
YAGEO
Product No:
MFR-25FTE52-160R
Description:
RES 160 OHM 1% 1/4W AXIAL
In Stock : 4765
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 160 Ohms
Series MFR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W