MFR-25FTF52-3M48
YAGEO
Product No:
MFR-25FTF52-3M48
Description:
RES 3.48M OHM 1% 1/4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 3.48 MOhms
Series MFR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W