MFR-25JR-52-5K6
YAGEO
Product No:
MFR-25JR-52-5K6
Description:
RES 5.6K OHM 5% 1/4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 5.6 kOhms
Series MFR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W