MFR1WSJR-52-33R
YAGEO
Product No:
MFR1WSJR-52-33R
Description:
RES 33 OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Supplier Device Package Axial
Resistance 33 Ohms
Series MFR
Power (Watts) 1W