MFR200JR-73-240K
YAGEO
Product No:
MFR200JR-73-240K
Description:
RES 240K OHM 5% 2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Supplier Device Package Axial
Resistance 240 kOhms
Series MFR
Power (Watts) 2W