MFR25SDRE52-27R1
YAGEO
Product No:
MFR25SDRE52-27R1
Description:
RES 27.1 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 27.1 Ohms
Series MFR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W