MFR25SFTE52-909R
YAGEO
Product No:
MFR25SFTE52-909R
Description:
RES 909 OHM 1% 1/4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 909 Ohms
Series MFR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W