MFR25SJT-52-10K
YAGEO
Product No:
MFR25SJT-52-10K
Description:
RES 10K OHM 5% 1/4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Series MFR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W