MFR3WSJT-73-43R
YAGEO
Product No:
MFR3WSJT-73-43R
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Description:
RES 43 OHM 5% 3W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 43 Ohms
Series MFR
Power (Watts) 3W