MFR50SJB-52-750R
YAGEO
Product No:
MFR50SJB-52-750R
Description:
RES 750 OHM 5% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 750 Ohms
Series MFR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W