MHP-25ATA52-26R1
YAGEO
Product No:
MHP-25ATA52-26R1
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Description:
RES 26.1 OHM 0.05% 1/4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.244" L (1.80mm x 6.20mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 26.1 Ohms
Series MHP
Power (Watts) 0.25W, 1/4W