Home / Pads, Sheets / N800B-160-160-1.5
minImg
N800B-160-160-1.5
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Product No:
N800B-160-160-1.5
Description:
THERM PAD 160MMX160MM GRAY
In Stock : 8
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape Square
Digi-Key Storage -
Thermal Resistivity -
Color Gray
Backing, Carrier -
Outline 160.00mm x 160.00mm
Material Non-Silicone
Thermal Conductivity 13W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.0591" (1.500mm)