NA2-N24-C5
Panasonic Industrial Automation Sales
Product No:
NA2-N24-C5
Description:
SENSOR THRU-BEAM 460MM NPN OPEN
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 55°C
Ingress Protection IP40
Response Time 10ms
Sensing Distance 18.11" (460mm)
Output Configuration NPN - Open Collector
Sensing Method Through-Beam
Light Source Infrared (950nm)
Product Status Active
Connection Method Cable
Series NA2-N
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Mfr Panasonic Industrial Automation Sales
Cable Length 196.85" (5m)