NCP4681DMX35TCG
onsemi
Product No:
NCP4681DMX35TCG
Package:
4-XDFN (0.8x0.8)
Description:
IC REG LINEAR 3.5V 150MA 4XDFN
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 2 µA
PSRR 25dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.25V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 4-XDFN (0.8x0.8)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 4-XFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.5V
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 150mA