NCP4681DSQ25T1G
onsemi
Product No:
NCP4681DSQ25T1G
Package:
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Description:
IC REG LINEAR 2.5V 150MA SC88A
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 2 µA
PSRR 25dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.25V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Protection Features Over Current
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.4V @ 150mA