NCP4682DMU15TCG
onsemi
Product No:
NCP4682DMU15TCG
Package:
4-UDFN (1.0x1.0)
Description:
IC REG LINEAR 1.5V 150MA 4UDFN
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 1.5 µA
PSRR 30dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.25V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 4-UDFN (1.0x1.0)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 4-UDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V
Voltage Dropout (Max) 0.8V @ 150mA