NCP700CMT45TBG
onsemi
Product No:
NCP700CMT45TBG
Package:
6-WDFN (1.5x1.5)
Description:
IC REG LINEAR 4.5V 200MA 6WDFN
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 110 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 70dB ~ 26dB (1kHz ~ 1MHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 130 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-WDFN (1.5x1.5)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 6-WFDFN
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.5V
Voltage Dropout (Max) 0.15V @ 200mA