NCP706MX21TAGEVB
onsemi
Product No:
NCP706MX21TAGEVB
Description:
EVAL BOARD NCP706MX21TAG
User Guide
Channels per IC 1 - Single
Current - Output 1A
Product Status Active
Regulator Type Positive Fixed
Series -
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 2.1V
Board Type Fully Populated
Mfr onsemi
Utilized IC / Part NCP706
Package Box
Voltage - Input 2.4V ~ 5.5V