NCP707CMX185TCG
onsemi
Product No:
NCP707CMX185TCG
Package:
4-XDFN (1x1)
Description:
IC REG LINEAR 1.85V 200MA 4XDFN
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 35 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 4-XDFN (1x1)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 4-XDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.85V
Voltage Dropout (Max) 0.37V @ 200mA