NCP715SN15T1G
onsemi
Product No:
NCP715SN15T1G
Package:
5-TSOP
Description:
IC REG LINEAR 1.5V 200MA 5TSOP
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 5.8 µA
PSRR 56dB (100kHz)
Voltage - Input (Max) 24V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Product Status Active
Supplier Device Package 5-TSOP
Control Features -
Series -
Package / Case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Protection Features Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V