NCS2005SN1T1G
onsemi
Product No:
NCS2005SN1T1G
Manufacturer:
onsemi
Package:
5-TSOP
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 5TSOP
In Stock : 2829
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Voltage - Supply Span (Max) 32 V
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output Type Rail-to-Rail
Slew Rate 2.8V/µs
Gain Bandwidth Product 8.5 MHz
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 1.3mA
Current - Input Bias 50 nA
Product Status Active
Supplier Device Package 5-TSOP
Voltage - Input Offset 200 µV
Series -
Package / Case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Voltage - Supply Span (Min) 2.2 V
Mfr onsemi
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Amplifier Type General Purpose
Current - Output / Channel 20 mA