NCV4275ADT33RKG
onsemi
Product No:
NCV4275ADT33RKG
Package:
DPAK-5
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 450MA DPAK-5
In Stock : 2279
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 200 µA
Voltage - Input (Max) 42V
PSRR 60dB (100Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 450mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 35 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DPAK-5
Control Features Reset
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
Protection Features Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 1.17V @ 300mA