NCV4294CSN33T1G
onsemi
Product No:
NCV4294CSN33T1G
Package:
5-TSOP
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 30MA 5TSOP
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 170 µA
Voltage - Input (Max) 45V
PSRR 60dB (100Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 30mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 4 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 5-TSOP
Control Features -
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.25V @ 20mA