NCV8752BMX33TCG
onsemi
Product No:
NCV8752BMX33TCG
Package:
6-XDFN (1.5x1.5)
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 200MA 6XDFN
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 25 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-XDFN (1.5x1.5)
Control Features Enable, Power Good
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case 6-XFDFN
Protection Features Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V