NH00CG32
Littelfuse Inc.
Product No:
NH00CG32
Description:
FUSE SQUARE 32A 500VAC/440VDC
Approval Agency VDE
Current Rating (Amps) 32A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 2.126" L x 2.020" W x 0.787" H (54.00mm x 51.30mm x 20.00mm)
Product Status Obsolete
Series -
Voltage Rating - DC 440 VDC
Package / Case Rectangular, Blade
Voltage Rating - AC 500 VAC