NJ1.5-PD-US-1.250-V93
Pepperl+Fuchs, Inc.
Product No:
NJ1.5-PD-US-1.250-V93
Manufacturer:
Pepperl+Fuchs, Inc.
Description:
INDUCTIVE SEN CYLINDER POSITION
In Stock : 10
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Connector
Sensing Distance 0.059" (1.5mm)
Output Type SCR-NO, 3-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series -
Package / Case Module
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 20V ~ 250V