NJW4105DL5-33A-TE1
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Product No:
NJW4105DL5-33A-TE1
Package:
TO-252-5
Description:
HIGH VOLTAGE IO=500MA LDO REGULA
In Stock : 3000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 105 µA
PSRR 56dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 40V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-252-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab)
Protection Features Over Current, Over Temperature, UVLO
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.7V @ 500mA