NJW4184DL1-15B-TE2
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Product No:
NJW4184DL1-15B-TE2
Package:
TO-252-3
Description:
IC REG LINEAR 15V 300MA TO252-3
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 9 µA
PSRR 29dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 35V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-252-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 15V
Voltage Dropout (Max) 0.1V @ 100mA