NJW4185DL1-33B-TE1
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Product No:
NJW4185DL1-33B-TE1
Package:
TO-252-3
Batch:
Datasheet:
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO252-3
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 83 µA
PSRR 62dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 40V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-252-3
Control Features Enable
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V