NL17SG04MU1TCG
onsemi
Product No:
NL17SG04MU1TCG
Manufacturer:
onsemi
Package:
6-UDFN (1x1)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC REG LINEAR
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Max Propagation Delay @ V, Max CL 4.4ns @ 3.3V, 30pF
Logic Type Inverter
Mounting Type Surface Mount
Input Logic Level - Low 0.7V ~ 0.8V
Product Status Active
Supplier Device Package 6-UDFN (1x1)
Series MiniGate™
Package / Case 6-UFDFN
Input Logic Level - High 1.7V ~ 2V
Voltage - Supply 0.9V ~ 3.6V
Number of Inputs 1
Mfr onsemi
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Current - Quiescent (Max) 500 nA
Current - Output High, Low 8mA, 8mA