NL17SG08MU1TCG
onsemi
Product No:
NL17SG08MU1TCG
Manufacturer:
onsemi
Package:
6-UDFN (1.45x1)
Batch:
Datasheet:
Description:
MOSFET N/P-CH
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Max Propagation Delay @ V, Max CL 4.9ns @ 3.3V, 30pF
Logic Type AND Gate
Mounting Type Surface Mount
Input Logic Level - Low 0.7V ~ 0.8V
Product Status Active
Supplier Device Package 6-UDFN (1.45x1)
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case 6-UFDFN
Input Logic Level - High 1.7V ~ 2V
Voltage - Supply 0.9V ~ 3.6V
Number of Inputs 2
Mfr onsemi
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Current - Quiescent (Max) 500 nA
Current - Output High, Low 8mA, 8mA