Home / Gates and Inverters / NL17SZ32DFT2G-L22038
minImg
NL17SZ32DFT2G-L22038
onsemi
Product No:
NL17SZ32DFT2G-L22038
Manufacturer:
onsemi
Package:
SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Description:
IC GATE OR 1CH 2-INP SC88A
In Stock : 8650
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Max Propagation Delay @ V, Max CL 4.5ns @ 5V, 50pF
Logic Type OR Gate
Mounting Type Surface Mount
Input Logic Level - Low -
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Series 17SZ
Package / Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Input Logic Level - High -
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V
Number of Inputs 2
Mfr onsemi
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Current - Quiescent (Max) 1 µA
Current - Output High, Low 32mA, 32mA