Home / Fixed Inductors / NLC453232T-3R9K-PF
minImg
NLC453232T-3R9K-PF
TDK Corporation
Product No:
NLC453232T-3R9K-PF
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
1812
Description:
FIXED IND 3.9UH 700MA 240MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 10 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 240mOhm Max
Inductance 3.9 µH
Series NLC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 40MHz