Home / Fixed Inductors / NLCV32T-4R7M-PFR
minImg
NLCV32T-4R7M-PFR
TDK Corporation
Product No:
NLCV32T-4R7M-PFR
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
1210
Description:
FIXED IND 4.7UH 900MA 240MOHM SM
In Stock : 18327
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 15 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 240mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series NLCV-PF
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 46MHz