Home / Fixed Inductors / NLCV32T-R33M-PFR
minImg
NLCV32T-R33M-PFR
TDK Corporation
Product No:
NLCV32T-R33M-PFR
Package:
1210
Description:
FIXED IND 330NH 2.1A 42 MOHM SMD
In Stock : 2392
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25.2 MHz
Q @ Freq 10 @ 25.2MHz
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 42mOhm Max
Inductance 330 nH
Series NLCV-PF
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 300MHz