Home / Fixed Inductors / NLFV25T-3R3M-PF
minImg
NLFV25T-3R3M-PF
TDK Corporation
Product No:
NLFV25T-3R3M-PF
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 3.3UH 280MA 240MOHM SM
In Stock : 40974
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 5 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 280 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 240mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Series NLFV
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 55MHz