Home / Fixed Inductors / NLV25T-270J-PFD
minImg
NLV25T-270J-PFD
TDK Corporation
Product No:
NLV25T-270J-PFD
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
1008 (2520 Metric)
Description:
FIXED IND 27UH 115MA 6.3 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 25 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 115 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 6.3Ohm Max
Inductance 27 µH
Series NLV-PFD
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 21MHz