NLV25T-R27J-EF
TDK Corporation
Product No:
NLV25T-R27J-EF
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
1008 (2520 Metric)
Description:
FIXED IND 270NH 420MA 550MOHM SM
In Stock : 5233
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25.2 MHz
Q @ Freq 30 @ 25.2MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 420 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 550mOhm Max
Inductance 270 nH
Series NLV-EF
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 425MHz