NLX2G14AMX1TCG
onsemi
Product No:
NLX2G14AMX1TCG
Manufacturer:
onsemi
Package:
6-ULLGA (1.45x1)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC INVERT SCHMITT 2CH 2IN 6ULLGA
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Max Propagation Delay @ V, Max CL 4.9ns @ 5V, 50pF
Logic Type Inverter
Mounting Type Surface Mount
Input Logic Level - Low 0.2V ~ 1.2V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-ULLGA (1.45x1)
Series MiniGate™
Package / Case 6-XFLGA
Input Logic Level - High 1.4V ~ 3.6V
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V
Number of Inputs 2
Mfr onsemi
Features Schmitt Trigger
Number of Circuits 2
Package Tape & Reel (TR)
Current - Quiescent (Max) 1 µA
Current - Output High, Low 32mA, 32mA